Somebodysomething kérdése:

Hogyan számoljam ki az alábbi feladatot számológép nélkül?


√20 + √45

Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. máj. 5. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

√20 = √(4*5) = √4 * √5 = 2*√5

√45 = √(9*5) = √9 * √5 = 3*√5


A kettő összege 5*√5 = √25 * √5 = √(25*5) = √125.

2018. máj. 5. 19:20
 2/2 anonim ***** válasza:
13%

Photomath - Camera calculator

fotózd le ezzel:)

2018. máj. 5. 19:44