Két város 76 km-re fekszik egymástól. Egy adótoronyot úgy helyeznek el, hogy az egyik várostól a toronyig, és a toronytól a másik városig összesen 122 km legyen a távolság. A toronyból a két város 64°-os szögben látszik. Mekkora földterületet foglal magában a két város, és az adótorony által alkotott háromszög?

2018. ápr. 30. 13:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Odáig eljutottam, hogy háromszögben felrajzoltam
2018. ápr. 30. 13:32
 2/7 anonim ***** válasza:
A háromszög oldalai: 76, x, 122-x
2018. ápr. 30. 13:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Na igen eddig eljutottam
2018. ápr. 30. 13:57
 4/7 anonim válasza:
cosinus tételbe hogy helyettesítesz be és hogyan vezeted le?
2018. ápr. 30. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:

76^2=(122-x)^2+x^2-2*(122-x)*x*cos64

Célszerű két tizedesjegy pontossággal számolni, kapsz egy másodfokú egyenletet, amit most telefonnal nem írnék ide. Ha nem megy akkor szólj!

2018. ápr. 30. 14:11
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ sikerült megoldani!
2018. ápr. 30. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy kis algebrai "bűvészkedés" után az adódik, hogy a feladat zárt megoldása:


T = s(s - c)*tg(γ/2)


ahol

s = (a + b + c)/2 - a félkerület

γ - az 'a' és 'b' oldal közti szög


Ha netán érdekelne valakit a leveztés, szívesen leírom.


DeeDee

*********

2018. máj. 1. 20:10