Két város 76 km-re fekszik egymástól. Egy adótoronyot úgy helyeznek el, hogy az egyik várostól a toronyig, és a toronytól a másik városig összesen 122 km legyen a távolság. A toronyból a két város 64°-os szögben látszik. Mekkora földterületet foglal magában a két város, és az adótorony által alkotott háromszög?2018. ápr. 30. 13:31
1/7 A kérdező kommentje:
Odáig eljutottam, hogy háromszögben felrajzoltam
2018. ápr. 30. 13:32
2/7 anonim válasza:
A háromszög oldalai: 76, x, 122-x
3/7 A kérdező kommentje:
Na igen eddig eljutottam
2018. ápr. 30. 13:57
4/7 anonim válasza:
cosinus tételbe hogy helyettesítesz be és hogyan vezeted le?
5/7 anonim válasza:
76^2=(122-x)^2+x^2-2*(122-x)*x*cos64
Célszerű két tizedesjegy pontossággal számolni, kapsz egy másodfokú egyenletet, amit most telefonnal nem írnék ide. Ha nem megy akkor szólj!
6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ sikerült megoldani!
2018. ápr. 30. 15:00
7/7 anonim válasza:
Egy kis algebrai "bűvészkedés" után az adódik, hogy a feladat zárt megoldása:
T = s(s - c)*tg(γ/2)
ahol
s = (a + b + c)/2 - a félkerület
γ - az 'a' és 'b' oldal közti szög
Ha netán érdekelne valakit a leveztés, szívesen leírom.
DeeDee
*********