Az ember tragédiájában található filozófiai kérdésekhez segítség? Jól jönne a segítség, mert semmi nem jut eszembe.
1.Mi értelme van azok életének, amiknek a sors nem adott alkalmat arra, hogy emberi nagyságuk kibontakozzék? Mire gondol, mit jelent itt az emberi nagyság?
2.Miért küzdöttek a hősök, ha utódaik rabok maradtak?
3.Van-e értelme küzdeni eszmékért, melyeket az utókor elavultnak tart?
Ezeket a kérdéseket kaptad? Kitől? És miért engedték ki az illetőt az értelmi sérültek intézményéből?
Tényleg jócskán vannak filozófia kérdések a műben, például, miért van létezés, mi értelme volt az egész teremtésnek?
Ami ezt a három kérdést illeti, találj ki bármilyen marhaságot, el fogják fogadni. Például a 3. kérdés: Volt értelme küzdeni mára már elavult eszmékért? Igen, volt, mert a maga idejében haladónak számított ( legalábbis az eszmék egy része), tehát egy lépcsőfokot jelentett a fejlődésben, amelyet a fejlődés természete miatt nem lehet, nem lehetett kihagyni, átugorni. Műszaki példával élve: a szélmalomtól nem lehet egy ugrással eljutni az atomenergiáig. Előbb fel kell találni a gőzgépet, benzinmotort,stb.
Madách szerint a Teremtésnek, a világ és az ember létezésének az égvilágon semmi értelme sincs. Ez jól látszik Ádám öngyilkossági kísérletén, amelyet csak egy "baleset" akadályoz meg. De nehogy ezt az iskolában vagy bárhol a világban ( főleg munkahelyi felvételi beszélgetésen) elmondd ! :-D A valóság és igazság tabu, és illetlenség beszélni róla. Részben ezért értelmetlen és ostoba dolog a ember létezése. :-))) De ezt se mondd el. Legjobban jársz, ha elfelejted, amit írtam. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!