Hogy kell megoldani? Tobbi lent!

Egy szabalyos negyoldalu ( negyzetalapu) gula alapele 12 cm , oldallapja 60fokos szoget zar be az alaplap sikjaval. Szamitsa ki a gula felszinet es terfogatat!

2018. ápr. 20. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Az oldallap magassága 12cm, van belőle négy, az 12x12x1/2x4, meg az alap, az 12x12.


A gúla magassága 6xgyökháromper2, akkor a térfogat má megvan, ugye?

2018. ápr. 20. 16:07
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem egeszen ertem.
2018. ápr. 20. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagy kár!
2018. ápr. 20. 17:53
 4/7 Minekvan ***** válasza:
1# Az alapél és oldallap nem ugyanaz!
2018. ápr. 21. 09:07
 5/7 Minekvan ***** válasza:
Félreértés ne essék a válaszom a kérdezőhöz irányult.Talán az zavarja, hogy mindkét hossz azonos(12cm).
2018. ápr. 21. 09:21
 6/7 A kérdező kommentje:
Valaki erthettobben elmagyarazna? Pls!
2018. ápr. 21. 20:52
 7/7 Minekvan ***** válasza:
A gúla alaplapja négyzet, 12cm-nek a felét veszed. Ez a képzeletbeli háromszög egyik befogója, amellyel 60 fokos szöget zár az oldallap magassága. ennek hossza c=6/cos60=12cm. Egy oldal lap területe így T1=(12*12)/2=72cm2.....és így tovább.
2018. ápr. 21. 23:05