Egy gyárkémény árnyéka 35,8 m. Ugyanakkor a merőlegesen,10 cm mélyen földbe szúrt 2 m hosszú karónak az árnyéka 1,62 m. Határozzuk meg a gyárkémény magasságát. Hogyan kéne megcsinálnom?


2018. márc. 18. 13:59
 1/1 sharkxxx ***** válasza:
100%

2 - 0,10 = 1,9


x/35,8 = 1,9/1,62

x = 35,8*1,9/1,62

x = 41,98765432


A gyárkémény magassága 41,98765432 méter.

2018. márc. 18. 14:31