Ábrázolja a [-1;5] halmazon értelmezett következő függvényt: f (x) =/x-1/-2?

le tudnátok írni füzetbe, és feltölteni?
2018. márc. 16. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
y tengelyen lefele lépsz 2-t, aztán x tengelyen jobbra tolod 1-el, megkaptad a függvényed kiindulópontját. Innentől dolgozz úgy, mintha ez a pont lenne az x és az y tengely metszete. Simán felrajzolsz egy abszolút érték függvényt, ami (a már említett új pontodtól viszonyítva) x=1-nél y=1 lesz, -1-nél szintén 1, -2-nél 2, és így tovább.
2018. márc. 16. 17:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Feltételezve, hogy a 2 per jel abszolút értéket hivatott jelezni.
2018. márc. 16. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
És csak x=-1-től x=5-ig ábrázol, mindkét helyen teli kőrrel lezárva
2018. márc. 17. 11:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom normálisan ábrázolni.
2018. márc. 17. 14:35