Annregin kérdése:

Matematika 12. es (Heuréka kiadó) 198. oldal II típusú érettségifeladatok 2/15. feladatot hogyan kell megoldani?

Egy rendezvényen úgy keszültek, hogy mindenki mindenkivel koccintani fog egyszer. Az éjjel elhangzott koccintások száma a résztvevők számának ötszöröse volt. Éjfél utánra maradt még 40 koccintás. Hányan vettek részt a rendezvényen.

2018. márc. 7. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Résztvevők száma: n

Koccintások száma: n(n-1)/2

Koccintások száma: 5n + 40


n * (n-1) / 2 = 5n + 40

(n² - n) / 2 = 5n + 40

n² - n = 10n + 80

n² - 11n - 80 = 0


Ezt kellene megoldani.

2018. márc. 7. 19:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. márc. 8. 16:02