Mekkora a tengerszint felett kb.35800 km magasan lévő geostacionárius pályán mozgó műhold gyorsulása? Ez hány százaléka a Föld felszínén tapasztalhatónak?

2018. márc. 4. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Nem biztos, hogy erre itt kapsz választ.

Ha nem, próbáld újra tudomány kategóriában.

2018. márc. 4. 12:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

F = m1 * m2 * f / r²


a = F / m1 = m2 * f / r² = 5,9722 * 10^24 * 6,67 * 10^-11 / (4,0590 * 10^15) m/s² = 0,098 m/s²

2018. márc. 4. 13:01
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
47%

A geostacionárius pályán egy fix sebesség van, mint minden műholdpályán, ha ettől nagyobb akkor kirepül ha kisebb leesik.


A geostacionárius pálya magassága 35 786 km (átlagos tengerszint fölött).

A geostacionárius pálya sebessége 10 800 km/ó.


Nincs gyorsulás vagy fogalmazd át a kérdést.

2018. márc. 4. 13:20
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:

Amúgy itt egy kép is. Ha fölé viszed a mauszt akkor kiemeli a pályát. Mutatja a keringési periódust, tengerszint feletti magasságot, pálya sugarat és keringési sebességet.

[link]

2018. márc. 4. 13:24
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
A keringő test szabadesésben van, tehát határozottan van gyorsulása.
2018. márc. 4. 13:36
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Centripetális gyorsulása van ami egyenletes pálya menti sebesség esetén is van és a keringés középpontjába mutat, simán gyorsulása nincs. A kérdés így szólt ... gyorsulása. Centripetális gyorsulást kellett volna kérdezni (szerintem), de mondjuk átfogóbb értelemben tényleg elfogadható mivel az is gyorsulás.
2018. márc. 4. 14:53
 7/7 A kérdező kommentje:
A kérdést nem én tettem fel, hanem a fizikatankönyv szerzői, köszönöm a képletet, azt hiszem erre van szükség a megoldáshoz.
2018. márc. 4. 15:21