2018. márc. 1. 12:06
1/3 anonim válasza:
Gabikám, kisfiam! Hát volna képed a h á z i f e l a d a t o d a t mint tudományos kérdést megoldatni? Lesül a bőr a pofámról!
2/3 A kérdező kommentje:
Ez is tudomány! :S
2018. márc. 1. 14:55
3/3 anonim válasza:
TFH van 1 l oldatunk. Ebben van 5 mol KOH, aminek a tömege 5*(39+16+1)=280 g, másrészt a tömege m=V*d alapján 1216 g. Ebből ugye 280 g a KOH, a maradék az oldószere (gondolom víz), tehát van 936 g vizünk is, ami 52 mol. Ez tehát összesen 57 mol.
Tömegkoncentráció: 280 g KOH/1 l oldat (remélem erre vonatkozik a kérdés)
Tömegszázalék: 280/1216=23.0263% KOH-ra nézve, a többi víz.
Molszázalék: 5/57=8.7719% KOH-ra nézve.