Az 5 MOL/dm3 koncentrációjú Kálium -hidroxid-oldat 1,216 g/cm3 sűrűségű. Számítsuk ki az oldat tömegkoncentrációját, tömegszázalékos és "molszázalékos" összetételét?

2018. márc. 1. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Gabikám, kisfiam! Hát volna képed a h á z i f e l a d a t o d a t mint tudományos kérdést megoldatni? Lesül a bőr a pofámról!
2018. márc. 1. 13:56
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez is tudomány! :S
2018. márc. 1. 14:55
 3/3 anonim ***** válasza:

TFH van 1 l oldatunk. Ebben van 5 mol KOH, aminek a tömege 5*(39+16+1)=280 g, másrészt a tömege m=V*d alapján 1216 g. Ebből ugye 280 g a KOH, a maradék az oldószere (gondolom víz), tehát van 936 g vizünk is, ami 52 mol. Ez tehát összesen 57 mol.


Tömegkoncentráció: 280 g KOH/1 l oldat (remélem erre vonatkozik a kérdés)

Tömegszázalék: 280/1216=23.0263% KOH-ra nézve, a többi víz.

Molszázalék: 5/57=8.7719% KOH-ra nézve.

2018. márc. 1. 15:12