2018. febr. 19. 15:13
1/1 anonim válasza:
300 ml oldat tömege 300*1.28=384 g és van benne 5*98*300/1000=147 g kénsav. Tehát 147/348=42.24%-os az összekevert oldat. Érdemes felírni a tömegeket és a koncentrációkat:
1. oldat: X g, 20%
2. oldat: (348-X)g, 98%
összekevert: 348 g, 42.24%
A keverési egyenlet (m1*x1+m2*x2=(m1+m2)*x3):
X*20+(348-x)*98=348*42.24 (gyakorlatilag a kénsav anyagmérlege), ebből X=248.7754 g. Tehát az első oldatból kell ennyi, a másodikból 348-X=99.2246 g. A térfogatokat számold ki sűrűségből.