Kisérettségi holnap, ezeket hogy kell megoldani?


1.,Egy 60 férőhelyes panzióban 2 és 3 ágyas kiadó szobák vannak. A 22 darab szobából hány 3 ágyas?


2.,Milyen magas az az épület , amely tőle 25 m távolságban levő 10 méter méylről nézve 42°-os szögben látszik?


3.,Egy osztálykirándulás buszköltsége 115500 Ft volt. A kirándulásra 3 diák nem tudott elmenni, ezért a többieknek fejenként 350 Ft-tal többet kellett befizetni.HÁnyan voltak kirándulni, és mennyi volt az egy főre jutó buszköltség?


2010. jún. 6. 21:02
 1/5 anonim válasza:

1-est a hamis feltevés módszerével kell megoldani. Ha feltételezzük, hogy mind két ágyas akkor akkor 44 férőhelyes lenne. 60-44=16. A kétágyas és a háromágyas közötti különbség 1, vagyis 16 háromágyas lesz és hat kétágyas.

16x3+6x2=48+12=60

2010. jún. 6. 22:25
 2/5 anonim válasza:

3-ast old meg egyenlettel.

x-az elutazott diákok száma

(115000/x)-(115000/(x+3))=350

Ha megvan akkor meglesz az egy főre eső költség is.

2-est nem értem pontosan. Rajzolj ábrát és old meg a háromszöget.

2010. jún. 6. 22:33
 3/5 anonim ***** válasza:

1. feladathoz

Szerintem kissé elhamarkodott kijelentés, hogy 'a hamis feltevés módszerével KELL megoldani' (kiemelés tőlem)


Ugyanis ha

x - a kétágyas

y - a háromágyas

szobák száma, akkor írható

2x + 3y = 60

x + y = 22

A második egyenlet kétszeresét kivonva az elsőből adódik

y = 16

=======

és

x = 6

======


DeeDee

***********

2010. jún. 7. 02:12
 4/5 anonim válasza:
Előzőnek. Emberünk egy megoldást várt és megkapta. Mint látod, neked is a fenti eredmény jött ki egyenletrendszerrel. Azért írtam ezt a módszert mert ezzel a módszerrel elemi eszközökkel is meg tudja oldani és kisebb a valószínűsége, hogy eltéveszti. Amúgy neked is igazad van.
2010. jún. 7. 07:26
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! nagoyn ügyesen leírtátok, sokat segítettetek..:)
2010. jún. 7. 16:15