Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Érettségire hogy lehet könnyeb...

Érettségire hogy lehet könnyebben a költők/írók önéletrajzát megtanulni és úgy, hogy nem keverem össze őket? Van tippetek?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat.
2018. febr. 2. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Egyszerűen nem kell megtanulni és kész. Az életrajzukat sem, meg az önéletrajzukat sem. A többit tanuld, az bőven elég lesz.
2018. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Alapvetően tudod, hogy ki melyik században élt, talán még a születési helye is megvan. Ezek után lehet "bemagolni" a többit, amik nehezebben mennek. És sokszor ismételgetni. Én legalábbis így fogom csinálni: fontos évszámok, helyek.
2018. febr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Szóbelin 6 költő életrajzát tudnod kell: Petőfi, Arany, Ady, Babits, Kosztolányi, József Attila.
2018. febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
2. válaszoló voltam, ez lemaradt.
2018. febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Önéletrajzot nem kell megtanulnod, se a teljes életrajzát egy adott költőnek/írónak, hanem adott művekhez kell kapcsolnod életrajzi vagy történelmi eseményeket, ha szükséges. Senkit se érdekel, hogy az adott költő/író mikor és hol született, hova járt iskolába, kivéve, ha az elemzéshez feltétlenül szükséges (pl. Ottlik Géza: Iskola a határon c. műve esetében), stb. Úgy emelteztem magyarból, hogy szinte semmi életrajzot nem tudtam, csak ami feltétlenül szükséges, és amihez tudtam, hogy lehet művet kapcsolni. Magyarfaktos tanárunk megmondta, hogy ő egy költőnek se tudja a teljes életrajzát, ha megkérdeznénk tőle, mikor született és halt meg valaki, fogalma sem lenne, de századra, korstílusra be tudja határolni, ami már az érettséginél is szükséges.
2018. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
Végre valaki, aki odafigyel a tanárára!
2018. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

Írásbelin nincsen szükség arra, hogy tudj minden egyes apróságot. A műelemzéseknél valóban arra van szükséged, hogy nagyjából tudd, hogy mégis kiről van szó és nagyjából tudd, hogy milyen időszakhoz, milyen irányzathoz kapcsolódik, esetleg milyen fontosabb pontok voltak az életében stb., de nyilván könnyebb, ha minél többet tudsz róla, mert az csak jól jöhet és abból is tudsz meríteni. Ugyanakkor elsősorban a műelemzés a lényeg, arra kell koncentrálni és hiába írod le az egész életrajzát, arra nem kapsz pontot, mert nem az volt a feladatod.

Ugyanakkor a szóbelin kell tudni az életrajzokat, oda meg kell tanulni. Ez megvan határozva, hogy hány olyan tétel van, mert vannak külön kategóriák, hogy mik közül kell választani pl. irodalom határterületei, színház és dráma, magyar irodalom stb., nem tudom, hogy konkrétan mik vannak, mert már nem emlékszem (tavaly érettségiztem). Nálunk simán megbuktatták azt, aki nem tudta, hogy mikor született Arany János...

2018. febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14%
Életműveket kell tudnod, nem életrajzokat.
2018. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, miért lettem lepontozva, a hetes válaszoló leírta az utolsó bekezdésben a lényeget, én is erre gondoltam.
2018. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

"Nálunk simán megbuktatták azt, aki nem tudta, hogy mikor született Arany János..."


Ezt egyszerűen nem hiszem el. Törvénytelen lett volna. Még ha meg is akarta volna csinálni a magyartanár, az elnök nem hagyhatta volna, hiszen ő azért van ott, hogy a törvényességet felügyelje.


Legfeljebb annyi lehet igaz belőle, hogy a magyartanár ezzel ijesztgetett titeket a vizsga előtt (ti meg nem néztetek utána annak a vizsgaszabályzatban, hogy tényleg így van-e).

2018. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!