Érettségire hogy lehet könnyebben a költők/írók önéletrajzát megtanulni és úgy, hogy nem keverem össze őket? Van tippetek?
Írásbelin nincsen szükség arra, hogy tudj minden egyes apróságot. A műelemzéseknél valóban arra van szükséged, hogy nagyjából tudd, hogy mégis kiről van szó és nagyjából tudd, hogy milyen időszakhoz, milyen irányzathoz kapcsolódik, esetleg milyen fontosabb pontok voltak az életében stb., de nyilván könnyebb, ha minél többet tudsz róla, mert az csak jól jöhet és abból is tudsz meríteni. Ugyanakkor elsősorban a műelemzés a lényeg, arra kell koncentrálni és hiába írod le az egész életrajzát, arra nem kapsz pontot, mert nem az volt a feladatod.
Ugyanakkor a szóbelin kell tudni az életrajzokat, oda meg kell tanulni. Ez megvan határozva, hogy hány olyan tétel van, mert vannak külön kategóriák, hogy mik közül kell választani pl. irodalom határterületei, színház és dráma, magyar irodalom stb., nem tudom, hogy konkrétan mik vannak, mert már nem emlékszem (tavaly érettségiztem). Nálunk simán megbuktatták azt, aki nem tudta, hogy mikor született Arany János...
"Nálunk simán megbuktatták azt, aki nem tudta, hogy mikor született Arany János..."
Ezt egyszerűen nem hiszem el. Törvénytelen lett volna. Még ha meg is akarta volna csinálni a magyartanár, az elnök nem hagyhatta volna, hiszen ő azért van ott, hogy a törvényességet felügyelje.
Legfeljebb annyi lehet igaz belőle, hogy a magyartanár ezzel ijesztgetett titeket a vizsga előtt (ti meg nem néztetek utána annak a vizsgaszabályzatban, hogy tényleg így van-e).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!