Jó matekosok, mérnökök tudnának segíteni megoldani egy egyenletet? (nem iskolai feladat)


az acél sűrűsége ugyebár 7,85.

Van egy acél lapunk, 3 cm széles; 0,39 cm vastag és 1200 grammot nyom.

Milyen hosszú ez a fém lap?


Nem iskolába kell a feladat, arra akarok rájönni, hogy milyen hosszú a tüske a díszkardom végén, anélkül, hogy szét kéne törjem a markolatot és ahhoz van szükségem erre az adatra, de nem tudom kiszámolni.


2018. jan. 30. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha téglatest alakúnak tételezzük fel, akkor ugye a térfogata

V = s*v*h,

ahol s a szélesség, v a vastagság, és ha hosszúság.


Ugye a sűrűségre meg tudjuk, hogy

ρ = m/V = m/(s*v*h).

Ebből

h = m/(s*v*ρ) = (1200 g)/((3 cm)*(0,39 cm)*(7,85 g/cm^3)) = …

[link]

2018. jan. 30. 22:10
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a problémát. Ha a hossza érdekel, akkor miért nem méred meg mérőszalaggal?
2018. jan. 30. 22:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert a markolaton belül van. Mondjuk a fenti eredmény alapján valamelyik feltevés/adat feltehetőleg nem stimmel.
2018. jan. 30. 22:44
 4/7 anonim ***** válasza:
De a markolaton belüli rész pontos alakját nem tudod meghatározni szétszedés nélkül, tehát kb. 5cm-es pontossággal határozható meg az eredmény. Akkor ennyi erővel már lemérhetné a markolattal együtt a kardot és kb. hasonló pontosságú eredményt kapna.
2018. jan. 31. 02:17
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azert nem mérőszalaggal mértem le, mert a diszkardok egy része, mivel nem eredeti kard, csak kb 8-10 centis tüskével rendelkezik amire rá van ragasztva a markolat.

Míg egy másik részük, eredetiség érdekében jóval hosszabb tüskével készült, mint ami az igaziakban is van. Ezt akartam kideriteni, hogy én milyennel rendelkezek.

2018. jan. 31. 09:08
 6/7 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb az ha megröntgenezed. Vagy ha mágneses a fém, akkor esetleg mágnessel kitapogatod, hogy meddig ér (feltéve, hogy a markolat valami fa vagy műanyag). és utána már csak le kell mérni mérőszalaggal.
2018. jan. 31. 16:48
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2018. jan. 31. 19:13