Kérdezni szeretnék egy egyenlet megoldásával kapcsolatban; hogyan kell levezetni?

2 × x-3/3 - 3 × x-1/4 = 5
2010. jún. 5. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szorzással közös nevezőre hozod a tagokat, a végén eltünteted a nevezőt úgy, hogy beszorzod az egészet avval, aztán megoldod az egyenletet.
2010. jún. 5. 20:39
 2/5 anonim ***** válasza:

szia ha úgy van leírva a feladat ahogyan te írtad akkor itt a megoldása:


[link]

2010. jún. 5. 20:45
 3/5 anonim ***** válasza:

[{2*(x-3)}:(3-3)]*[{3*(x-1)}:4]=5 így? Ha igen, akkor:

[{2*(x-3)}:(3-3)]*[{3*(x-1)}:4]=5 /zárójel felbontása

[(2x-6):1]*[(3x-3):4]=5 /közös nevező

[{4*(2x-6)}:4]*[(3x-3):4]=(5*4):4

[(8x-24):4]*[(3x-3):4]=20:4 /*4

[8x-24]*[3x-3]=20

24xnégyzet-24x-72x+72=20 /összevonás

24xnégyzet-96x+72=20


és megoldóképlet. =) 19L

2010. jún. 5. 20:48
 4/5 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok. Igazából így gondoltam az egyenletet:

[link]

2010. jún. 5. 21:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó kommentbeli linket látva ez a feladat:

2(x-3)/3 - 3(x-1)/4 = 5

1. lépés: 12-vel szorzol,

8(x-3) - 9(x-1) = 60

2. lépés: felbontod a zárójeleket és összevonod a tagokat,

-x - 15 =60

3. lépés átrendezed

x = -75

2010. jún. 6. 15:50