Tudnátok segíteni a fizika házimba?


2

Egy 10 m3 űrtartalmú tartályt benzinnel töltöttek tele. (ρbenzin= 0,7 g/cm3).


Mekkora űrtartalmú edényben férne el ugyanekkora tömegű petróleum? (ρpetróleum = 800 kg/m3)



87,5 hl

8550 dm3

9,05 m3

9105 l



3

Egy transzformátor szekunder tekercse 1200 menetes, a primer tekercsének menetszáma az előbbi fele. A primer tekercset 230 V-os hálózati áramforrásra kapcsolva -egy adott terhelésnél- a primer oldal áramkörében 5 A-es az áramerősség.


Hányszorosa a szekunder tekercs elektromos teljesítménye a primer tekercsének?



0,5-szerese

1,5-szerese

1-szerese

2-szerese



Egy kerékpáros sebessége 18 km/h. Az előtte 1200 dm távolságban haladó gyalogos sebessége 1 m/s.


Mekkora utat tesz meg a kerékpáros, amíg utoléri a gyalogost?



120 m-t

150 m-t

180 m-t

210 m-t



6


Melyik igaz az alábbiak közül a Kepler-féle távcsőre?



Két szórólencse van benne.

Az objektívje szórólencse, az okulárja gyűjtőlencse.

Két gyűjtőlencse van benne.

Az objektívje gyűjtőlencse, az okulárja szórólencse.



2018. jan. 16. 17:28
 1/2 anonim válasza:

Csak a 2. kérdésre tudom a választ:


0,7 g/cm3=700 kg/m3


m =p ×V=700 kg/m3×10 m3=7000 kg

benzin benzin


V =m/p =7000 kg/800 kg/m3=

petróleum petróleum


=8,75 m3

2018. jan. 16. 20:16
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
6: WP
2018. jan. 17. 19:08