valaszaitokat nagyon szepen koszonom !2018. jan. 9. 11:40
1/3 anonim válasza:
18 és 9 legkisebb közös többszöröse a 18.
6 és 9 legkisebb közös többszöröse 18.
2/3 anonim válasza:
Ránézésre látszik, de csináljuk tudományos alapon! A 9 és 18 legkisebb közös többszöröse kellene. Bontsuk fel prímszámok szorzatéra őket!
9 = 3 * 3
18 = 2 * 3 * 3
A legkisebb közös többszörösben minden előforduló prímszámnak a megtalálható legmagasabb hatványát kell venni. Van egy kettesünk, és két hármasunk, 2 * 3 * 3 = 18.
A másik.
6 = 2 * 3
9 = 3 * 3
Van egy kettesünk, a három viszont kétszer szerepel, 2 * 3 * 3 = 18, tehát itt is 18 lesz a közös nevező.
3/3 A kérdező kommentje:
koszonom szepen !
2018. jan. 9. 12:20