Mi a 18 es 9 kozos nevezoje? es a 6 meg 9 kozos nevezoje?

valaszaitokat nagyon szepen koszonom !

2018. jan. 9. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

18 és 9 legkisebb közös többszöröse a 18.

6 és 9 legkisebb közös többszöröse 18.

2018. jan. 9. 12:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Ránézésre látszik, de csináljuk tudományos alapon! A 9 és 18 legkisebb közös többszöröse kellene. Bontsuk fel prímszámok szorzatéra őket!

9 = 3 * 3

18 = 2 * 3 * 3

A legkisebb közös többszörösben minden előforduló prímszámnak a megtalálható legmagasabb hatványát kell venni. Van egy kettesünk, és két hármasunk, 2 * 3 * 3 = 18.


A másik.

6 = 2 * 3

9 = 3 * 3


Van egy kettesünk, a három viszont kétszer szerepel, 2 * 3 * 3 = 18, tehát itt is 18 lesz a közös nevező.

2018. jan. 9. 12:16
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom szepen !
2018. jan. 9. 12:20