Egy dugattyúval lezárt 0,477 dm3-es tartályban argon (M=40 g/mol) gáz van. A tartály térfogatát 634,9 cm3-re változtatjuk, miközben hőmérsékletét a kezdeti értéken tartjuk. Nyomása ekkor 413 kPa. Mekkora volt a gáz nyomása MPa-ban?

Ez lenne a feladat.

Így számoltam: p1*v1=p2*v2

Eredményem mpa-ba:0,0005497

de nem fogadta el. Valakinek van valami más módszere vagy mit rontottam el?



2018. jan. 8. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

A használt képlet jó.


Helyettesítésnél viszont összekeverted p1-et és p2-t, meg valahol egy ezres osztást/szorzást is beraktál feleslegesen.

2018. jan. 8. 13:08
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Felcserélted a térfogatadatokat!


413*477=p2*634,9


ebből: p2=310,3kPa

ez pedig 0,31MPa


de sztem az átváltást is elrontottad, vagy a térfogatokat nem váltottad azonosra...

2018. jan. 8. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:

p1 * V1 = p2 * V2

p1 = p2 * V2 / V1 = 413000 Pa * 0,0006349 m³ / 0,000477 m³ = 549714 Pa = 549,714 kPa

2018. jan. 8. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, megapascalban: 0,549714 MPa
2018. jan. 8. 13:38
 5/5 A kérdező kommentje:
Kijött! Nagyon szépen köszönöm nektek, ment mindenkinek a zöld kéz!!!! :)
2018. jan. 8. 13:39