Fizika2018. jan. 4. 17:46
1/2 anonim válasza:
A helyzeti energiája 50m magasan:
E(h) = m*g*h
Ez alakul át mozgási energiává. És annak a 80% fordítódik hőmérséklet emelésre.
E = 0,8*m*g*h
Másrészt:
E = m*c*delta T
Egy egyenletbe írva a kettőt:
0,8*m*g*h = m*c*delta T
delta T = c /(0,8*g*h)
delta T = 465 / (0,8*10*50)=465 / 400 = 1,16 K
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2018. jan. 10. 17:00