Improprius integrálok konvergenciavizsgálatát meg tudja vki oldani?

elolvastam pár helyen de még mindig nem értem h pl. ezt a feladatot h lehetne megoldani: integrál egytől végtelenig 2x e^-x^2 dx ?
2010. jún. 3. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
2x*e^(-x^2) lenne a függvény?
2010. jún. 3. 21:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Először kiintegrálod, azt hiszem, helyettesítéssel, utána veszed az improprius integrál jobboldali alapesetét, tehát limesz 1-től R-ig, ahol R tart végtelen.
2010. jún. 3. 21:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miután elvégzed az integrálást helyettesítéssel, a Newton-Leibniz formulába beírod végtelen felső és 1 alsó határral a kapott függvényt.Ennek veszed a határértékét.

Ha minden igaz 1/e lesz az eredmény.

Amugy a www.wolframalpha.com oldal sokat segít, elég hasznos kis oldal.

Egyébként én most végeztem középsuliban, és ilyet hogy konvergenciavizsgálat nem tanultunk, de gondolom ez lehet a kérdés hogy a határozott integrál határértékét kell venni, ha félreértettem valamit akkor elnézést.

2010. jún. 3. 23:58
 4/6 anonim ***** válasza:

A helyettesítéses integrál eredménye: F(x)=-e^-x^2

F(1) = -1/e

lim F(x)= 0 (a végtelenben)

Az integrál értéke pedig: 0 - (-1/e) = 1/e

2010. jún. 4. 00:05
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget mindenkinek, még emésztgetem, sajnos nagyon nehezen megy a matek

..

mi középsuliban ilyeneket azért nem tanultunk szerencsére vagy nem (1. éves egyetemista volnék), ez az oldal tényleg nem rossz, kár h angol, így kicsit lassabban boldogulok vele :/

2010. jún. 4. 02:59
 6/6 anonim válasza:

Bár azóta megvan a megoldás (valóban 1/e), de ha már a wolframalpha-t említették, akkor belinkelném, hogyan is tudsz ilyen jellegű feladatot megoldani vele egész konkrétan:

[link]


Később is nagyon hasznos lesz.


Itt találhatsz még példákat Wolfram Alpha-val történő integrálásra:

[link]

2012. márc. 18. 18:49