Mi az eredménye a matek házimnak?


Old meg a következő feladatot:

2*[3*(4-x)-2*(3+2x)-2)=-160


Akárhányszor próbáltam mindig más eredmény jött ki, vagy semmi. Segítenétek?



#feladat #házi feladat #zárójeles feladat
2017. dec. 17. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Akkor 1-es.
2017. dec. 17. 16:13
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk az retardáció egy új szintje, hogy ha semmi sem jön ki. Annál még a rossz is jobb.
2017. dec. 17. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

2*[3*(4-x)-2*(3+2x)-2]=-160 /belső zárójelek szorzása

2*[12-3x-(6+4x)-2]=-160 /zárójel felbontása

2*[12-3x-6-4x-2]=-160 /nagy zárójel szorzása

24-6x-12-8x-4=-160 /összevonás

-14x+8=-160 /számok az egyik, ismeretlenek a másik oldalra

-14x=-168 /:(-14)

x=12

2017. dec. 17. 16:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 3.válaszoló köszönöm szépen!
2017. dec. 17. 16:50