Old meg a következő feladatot:
2*[3*(4-x)-2*(3+2x)-2)=-160
Akárhányszor próbáltam mindig más eredmény jött ki, vagy semmi. Segítenétek?
2017. dec. 17. 16:06
2/4 anonim válasza:
Mondjuk az retardáció egy új szintje, hogy ha semmi sem jön ki. Annál még a rossz is jobb.
3/4 anonim válasza:
2*[3*(4-x)-2*(3+2x)-2]=-160 /belső zárójelek szorzása
2*[12-3x-(6+4x)-2]=-160 /zárójel felbontása
2*[12-3x-6-4x-2]=-160 /nagy zárójel szorzása
24-6x-12-8x-4=-160 /összevonás
-14x+8=-160 /számok az egyik, ismeretlenek a másik oldalra
-14x=-168 /:(-14)
x=12
4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 3.válaszoló köszönöm szépen!
2017. dec. 17. 16:50