Nem ertem amate házit. Segítség?


matek Mikulás 35 rénszarvasának 40%-a magasabb, mint 168 cm. Ezen szarvasok 3/7 része nőstény. A szarvascsalád 60%-a hím.

A: A szarvascsalád 168 cm-nél magasabb szarvasainak száma.

B: A szarvascsalád 168 cm-nél magasabb nőstény szarvasainak száma.

C: A szarvascalád 168 cm-nél nem magasabb hím szarvasainak száma.

Mennyi lesz az A+BxC kifejezés értéke?



2017. dec. 12. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:

A:

35*0,4=14 szarvas magasabb, mint 168 cm

B:

14*(3/7)=6 szarvas magasabb, mint 168 cm ÉS nőstény

C:

a 14 szarvasból 14*(4/7), azaz 8 hím van, ők tehát magasabbak, mint 168 cm hímek

összesen 35*0,6=21 hím szarvas van

ebből azok a hím szarvasok, akik alacsonyabbak 168 cm-nél: 21-8=13

így A+B*C=14+6*13=14+78=92

2017. dec. 12. 21:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Összesen van 35 szarvas.

hím: 60% => 21 szarvas

nőstény: 35-21 = 14 szarvas

168 centinél magasabb: 40% => 14 szarvas (A kérdés)


168 centinél nem magasabb: 35-14 = 21 szarvas

A 168 centinél magasabb nőstények száma:

3/7 * 14 = 6 (B kérdés)


A 168 centinél magasabb hímek száma: 14-6 = 8 szarvas

A 168 centinél nem magasabb hímek száma: 21-8 = 13 szarvas (C válasz)


Az utolsót nem értem.

2017. dec. 12. 22:00