Hogyan kéne kiszámolni a szórást?


Sziasztok!

A következő a problémám:

"Határozza meg egy 0 és 1 közötti, egyenletes eloszlású random szám szórását"


Gőzöm sincs, hogy kéne... Normális eloszlással esetleg, de hogyan?



2017. dec. 12. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek közvetlenül a szórás (és egyenletes eloszlás) definíciója alapján ki kéne jönnie.


Az eredmény amúgy 1/gyök(12).

2017. dec. 12. 21:44
 2/3 anonim ***** válasza:
Kiszámoltam, kijön.
2017. dec. 12. 22:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugye a sűrűségfüggvénye

f(x) = 1, ha 0 < x < 1, különben 0.

A várhatóértéke

E = int(x*f(x), x = -∞..∞) = int(x*0, x = –∞..0) + int(x*1, x = 0..1) + int(x*0, x = 1..∞) = 3 – 3 + 1^2/2 – 0^2/2 + 3 – 3 = 1/2.

A szórás négyzete

σ^2 = int((x – E)^2*f(x), x = –∞..∞) = int((x – 1/2)^2, x = 0..1) = (1 – 1/2)^3/3 – (0 – 1/2)^3/3 = 1/8/3 – (–1/8)/3 = 1/12.

A szórás

σ = 1/gyök(12).

2017. dec. 15. 19:15