Sziasztok!
A következő a problémám:
"Határozza meg egy 0 és 1 közötti, egyenletes eloszlású random szám szórását"
Gőzöm sincs, hogy kéne... Normális eloszlással esetleg, de hogyan?
2017. dec. 12. 21:30
1/3 anonim válasza:
Szerintem ennek közvetlenül a szórás (és egyenletes eloszlás) definíciója alapján ki kéne jönnie.
Az eredmény amúgy 1/gyök(12).
3/3 anonim válasza:
Ugye a sűrűségfüggvénye
f(x) = 1, ha 0 < x < 1, különben 0.
A várhatóértéke
E = int(x*f(x), x = -∞..∞) = int(x*0, x = –∞..0) + int(x*1, x = 0..1) + int(x*0, x = 1..∞) = 3 – 3 + 1^2/2 – 0^2/2 + 3 – 3 = 1/2.
A szórás négyzete
σ^2 = int((x – E)^2*f(x), x = –∞..∞) = int((x – 1/2)^2, x = 0..1) = (1 – 1/2)^3/3 – (0 – 1/2)^3/3 = 1/8/3 – (–1/8)/3 = 1/12.
A szórás
σ = 1/gyök(12).