2017. nov. 20. 13:16
 1/1 Minekvan ***** válasza:

lg(7x+6)-lg(3x-4)=1

lg(7x+6)/(3x-4) =1

(7x+6)/(3x-4)=10^1

7x+6=30x-40

x=2

2017. nov. 20. 16:43