#Szám matek összetett szám
2017. nov. 16. 18:59
1/4 anonim válasza:
Igen van, sőt mi több, végtelen számú ilyen összetett szám van.
2/4 anonim válasza:
Most az egészek vagy a pozitív egészek körében kérdezed?
3/4 2*Sü válasza:
Vegyük mondjuk a 12-t. Ha ez osztható 2-vel, akkor osztható 12/2=6 -al is. Ha osztható 3-al, akkor osztható 12/3=4-el is. Nyilván mivel osztható 1-el, osztható 12/1=12-vel is. Minden osztóra jut egy pár, hiszen ha
n = a * b
Akkor n osztható lesz a-val, és b-vel is?
Mikor lehetne egy számnak páratlan osztója? Egyetlen ilyen eset van, mikor a=b. Ekkor
n = a*b
n = a*a
n = a²
Mondjuk ugye 25 esetén ha osztható 5-el, akkor osztható 25/5=5-el is, csakhogy ez nem két különböző szám.
Ergo minden négyzetszámnak páratlan számú osztója van. Minden nem négyzetszámnak páros számú osztója van.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. nov. 16. 20:38