Gyors kérdés fizikából! Segítesz légyszi? Ideális gáz?


Egy 21,5 mm3-es tartályban 517 kPa nyomású 223 ºC hőmérsékletű oxigén (M=32g/mol) gáz van. A gáz nyomását 0,337 MPa-ra változtatjuk. Mekkora lesz a gáz hőmérséklete ºC-ban?

Milyen képletet alkalmazhatnék erre?



2017. nov. 14. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:

pV = nRT


A gáz térfogata (V) és mennyisége (n) nem változik. Az R egy állandó. Tehát a nyomás együtt változik a hőmérséklettel. Arra kell vigyázni, hogy a hőmérsékletet Kelvinben kell számolni. A térfogat és az anyagmennyiség szükségtelen információ.

p1 = 517 kPa

p2 = 0,337 MPa = 337 kPa

T1 = 223 C = 496 K

T2 = ?

T2 / T1 = p2 / p1

T2 = T1 * p2 / p1

Az eredményt Kelvinben kapod.

2017. nov. 14. 12:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, kijott!:)
2017. nov. 14. 20:01