Egy 21,5 mm3-es tartályban 517 kPa nyomású 223 ºC hőmérsékletű oxigén (M=32g/mol) gáz van. A gáz nyomását 0,337 MPa-ra változtatjuk. Mekkora lesz a gáz hőmérséklete ºC-ban?
Milyen képletet alkalmazhatnék erre?
2017. nov. 14. 11:52
1/2 anonim válasza:
pV = nRT
A gáz térfogata (V) és mennyisége (n) nem változik. Az R egy állandó. Tehát a nyomás együtt változik a hőmérséklettel. Arra kell vigyázni, hogy a hőmérsékletet Kelvinben kell számolni. A térfogat és az anyagmennyiség szükségtelen információ.
p1 = 517 kPa
p2 = 0,337 MPa = 337 kPa
T1 = 223 C = 496 K
T2 = ?
T2 / T1 = p2 / p1
T2 = T1 * p2 / p1
Az eredményt Kelvinben kapod.
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, kijott!:)
2017. nov. 14. 20:01