Kis segítségek szeretnék kérni a linken található kapcsolódási rajzok eredőjének ki számításában menetében hogyan is kell ki számolni?


[link]


[link]


[link]


2017. nov. 11. 11:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy rám cáfolnak, de írásban ezek mindegyikét elmagyarázni, rengeteg munka.


• Amiket használni kell:

kilo jelentése: ezer; így például 6 kiloOhm szóbehelyettesítéssel: 6 ezer Ohm.

Mega jelentése: millió; így például 0,02 Megaohm szóbehelyettesítéssel: 0,02 millió Ohm, ami 20-ezer Ohm.


• Soros ellenállások eredője: össze kell adni az ellenállás értékeket.

Például: 20 Ω + 1,3 kΩ + 400 Ω = 20 Ω + 1300 Ω + 400 Ω = 1720 Ω = 1,72 kΩ


• Párhuzamos ellenállások eredője: az ellenállások reciprokait kell összeadni, majd az összeg reciprokát kell venni.

Például, párhuzamosan kapcsolt 15 Ω, 50 Ω és 75 Ω eredője:

első lépés: 1/15 + 1/50 +1/75 = 10/150 + 3/150 + 2/150 = 15/150 = 1/10

második lépés: 1 / (1/10) = 10 Ω.


• Első link


a)

10, 20 és 30 Ω sorba kapcsolt, eredőjük 10 + 20 + 30 = 60 Ω

Ezzel az eredő ellenállással párhuzamosan kapcsolt 30 Ω eredője: 1 / (1/60 + 1/30) = 1 / (1/60 + 2/60) = 1 / (3/60) = 1 / (1/20) = 20 Ω.


┌── A többiek a részletek kiszámolása nélkül, útmutatással:


b)

A párhuzamos ellenállások eredője 99,9500249875 Ω. Ennek azeredőnek és a soros ellenállásnak az eredője 100,15 Ω.


c)

Annyi csalafintaság van, hogy egyes csomópontokat külön-külön helyre elosztva rajzoltak.

Például a 10 Ω felső pontja és a 6 kΩ bal oldali pontja.

A 10 Ω és 6 kΩ soros.

A 6 kΩ és 12 kΩ is soros.

A fenti két soros eredő párhuzamosan van egymással, és harmadikként párhuzamos velük a 9 kΩ-os ellenállás is.


d)

a 2 db 100 Ω-os párhuzamos,

Eredőjükkel soros az 50 és 100 Ω;

és ezzel az eredővel párhuzamos a 200 Ω.


e)

soros a 19 kΩ és a 6000 Ω,

Szintén soros az 5 kΩ és a 0,02 MΩ.

Az előző két eredő párhuzamos egymással.

És a fenti párhuzamos eredővel soros az 500 Ω.


f)

a 30 Ω, 20 Ω és 0,1 kΩ soros.

A fenti soros eredővel párhuzamos a 75 Ω.

És a fenti párhuzamos eredővel soros a 10 Ω.


Hát, így is hosszú, és ez nagyrészt csak útmutatás, és csak az első link.

2017. nov. 11. 18:15