Mennyit tömegszázalékos az oldat?


Sziasztok. Valakit ha kérhetnék levezetné az alábbi 2 feladatot?:// előre is Koszonom!!

1. 300g 15 tömegszázalékos oldathoz hány g 24 tömegszázalékos oldatot kell önteni, hogy 18 Tömegszázalékos oldatot kapjunk?


2. Összeöntünk 3kg 2 tömegszázalékos, 5kg 13 tömegszázalékos sóoldatot és 2 l vizet. Hány tömegszázalékos oldatot kapunk?



#kémia #oldat #Tömegszázalèk
2017. nov. 1. 19:44
 1/3 anonim válasza:

1. feladat

A 300g 15 tömeg %-os oldatban 45g (300*0,15) oldott anyag és 255g oldószer van. Az n gramm 24 tömeg %-os oldatban 0,24*n gramm oldott anyag és 0,76*n gramm oldószer van. Ha a kettőt összeöntöm, összesen 45g+n*0,24g oldott anyag és 255g+n*0,76g oldószer lesz. A teljes tömeg: 300+n.

Ekkor felírható a következő egyenlet:

(300+n)*0,18=45+0,24*n

54+0,18*n=45+0,24*n

9=0,06*n

150=n

2017. nov. 4. 16:14
 2/3 anonim válasza:

2. feladat

3kg 2 tömeg %-os oldatban 60g oldott anyag van. Az 5kg 13 tömeg %-os oldatban 650g oldott anyag van. A keverék össztömege 3+5+2=10kg (2l víz=2kg). Összesen 0,71kg oldott anyag van. Tehát:

10*n=0,71

n=0,071

Az oldat 7,1 tömeg %-os.

2017. nov. 4. 16:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen! 
2017. nov. 4. 17:18