Egy matekos tud nekem segíteni, hogyan kell neki látni ehhez az egyenletrendszerhez?


[link]

Nagyon szépen köszönöm előre is.


2017. okt. 30. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanúgy kell megoldanod mint egy általános elsőfokú egyenletrendszert,csak itt paraméterekkel kell számolnod.

Ha kivonod egymásból a két egyenletet,akkor csak x fog benne szerepelni.

2017. okt. 30. 17:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Hali!


Ha jól sejtem ez egy komplex számos egyenletrendszer, ahol i a komplex egység


Az elsőből kifejezzük x-t:


x= [-1-(1+i)y]/i


beírva a másodikba:


(1+i)[-1-(1+i)y]/i+(1-i)y=2i szorozzunk i-vel


(1+i)[-1-(1+i)y]+(1+i)y=-2 osszunk (1+i)-vel


-1-(1+i)y+(1+i)y=-2/(1+i)


y=[-2/(1+i)+1]/(1+i)^2 ami kis egyszerűsítés után 0.5


és innen már x is kijön...

2017. okt. 30. 19:03