53535 kérdése:

Hany kg hideg vizet tudunk folmelegiteni 20 c fokkal ha 418kJ hot adunk neki a viz fajhoje 4180/kgK? azt tudom hogy az 10 kg de a kepletet nem tudom amit hasznalni kell hozza.


2017. okt. 22. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:

ΔE = c * m * ΔT

.

A fenti példában a tömeg a kérdés, ehhez át kell alakítanunk a képletet.

m = ΔE / (c * ΔT)

A mértékegységeket egyeztetni kell. Ha kJ-lal számolunk, akkor a fajhő 4,18. Tehát:

m = 418 / (4,18 * 20) = 418 / 83,6 = 5 kg

2017. okt. 22. 17:46