Valaki levezetné nekem ezt a számolást? Nagyon hálás lennék!
Hány g 60 m/m%-os foszforsavoldatban kell feloldani 71 g difoszfor-pentaoxidot, hogy 85 m/m%-os foszforsavoldatot kapjunk?
2017. okt. 22. 12:50
1/2 anonim válasza:
Az eredeti oldatban:
..oldandó anyag: 0,6x
..oldószer: 0,4x
.
Ha beletesszük a 71 g töményet, akkor:
..oldandó anyag: 0,6x + 71
..oldószer: 0,4x (változatlan)
..oldat: x + 71
.
Az oldat 85 tömegszázalékos lesz tehát tudjuk, hogy:
(0,6x + 71) / (x + 71) = 0,85
0,6x + 71 = 0,85x + 60,35
0,6x = 0,85x - 10,65
-0,25x = -10,65
x = 42,6
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2017. okt. 23. 14:33