A választ megtudnátok mondani?


1,Egy tehervonat egyenletes sebességgel haladva 36 km-t tesz meg óránként. A 130 méter hosszú biatorbágyi viadukton ¾ perc alatt halad át. Mekkora a szerelvény hossza?



2,A fizika melyik tudományterületével kapcsolatban ismerkedtél meg ezzel a szóval?


Így nevezzük összefoglaló néven a testeknek azt az állapotát, hogy állandó sebességgel mozognak vagy nyugalomban vannak.


Nagyságán kívül fontos az iránya is, mindezt a mozgás kezdő- és végpontja határozza meg.


Egy adott ponttól állandó távolságra mozgó test végzi.


Irányított szakasz.


A mozgás gyorsaságát jellemző fizikai mennyiség.



2017. okt. 17. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:

1.

v = 36 km/h

s(v) = 130 m

s(sz)

Az adott sebességgel megtett út a viadukt hossza + a szerelvény hossza. (Mert a vonat eleje végighalad a viadukton, de a szerelvény végének is végig kell érnie)

s = s(v)+s(sz)


t = 0,75 perc = 0,75/60 h = 0,0125 h

s = v*t = 36*0,0125=0,45 km = 450m

s = s(v)+s(sz)

s(sz)= 450-130 = 320 m


2. Mechanika, kinematika

- egyenes vonalú egyenletes mozgás

- elmozdulás

- körmozgás

- vektor

- sebesség

2017. okt. 17. 19:54