SEGÍTSÉG! Informatikában segítene valaki?

egy ötöd gigabájt az hány bájt?egy negyed megabájt hány kilobájt? 128 bájt az hány kilobájt? Legyetek szívesek egyszerűen leírni mert nem nagyon értem.Előre is köszi. 11 éves vagyok

2017. okt. 12. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

A váltószám minden esetben kettő a tizediken, vagyis 1024

tehát

1 gibabyte = 1024 megabyte

1 megabyte = 1024 kilobyte

1 kilobyte = 1024 byte


Innentől már csak számolgatnopd kell

1 gigabyte = 1024*1024*1024 = 1073741824 byte (ha ennek az ötödét szeretnéd, akkor elosztod öttel).

1/4 megabyte az 1024/4 = 256 kilobyte

128 byte az nulla kilobyte, mert byte-oknál nem használunk tört számokat.

2017. okt. 12. 17:04
 2/4 bollocks ***** válasza:
57%
A Magyar Szabványügyi Testület 2007-ben honosította, és MSZ EN 60027-2 néven kihirdette az SI által befogadott IEC-szabványt, ami szerint az SI rendszerben haznált prefixumokat csakis a decimális alapú értelmezésükben lehet használni, egyúttal bevezetett új, bináris prefixumokat. Vagyis 1 kilobyte (kB) az 1000 byte, de 1 kibibyte (KiB) az 1024. Ettől függetlenül az első válaszadó megoldását írd le, ugyanis még mindig a "hagyományos" megnevezés él a köztudatban, gyanítom, hogy a tanárod is annak a használatát várja el.
2017. okt. 12. 17:42
 3/4 anonim válasza:
1-es rosszul tudod. 1 KB az 1000 B.
2019. máj. 9. 14:37
 4/4 anonim válasza:
1/5 GB = 200.000.000 bájt. 1/4 MB = 250 kbyte. 128 bájt = 0,128 KB.
2019. máj. 9. 14:45