Mennyi a tömege 18x10^23 db hidrogénmolekulának?

Ki szeretném számolni, de nemjövök rá, hogy hogyan kezdjek neki.

2017. okt. 8. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

1mól = 6*10^23

xmól = 18*10^23

1 mól hidrogénmolekula(!) tömege 2gr.

2017. okt. 8. 13:03
 2/3 anonim ***** válasza:

1 mol = 6*10^23

1 mol tömege 2g


18*10^23 = 3 mol = 6g

2017. okt. 8. 13:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. okt. 8. 13:20