(log x+2)/2=lg(y+2)
Átírtam a kettőt log100-ra, de nem jön ki. Explicit alakra kéne hozni.
2017. okt. 7. 01:10
1/3 A kérdező kommentje:
Bocs, eleje is lg.
2017. okt. 7. 01:12
3/3 tatyesz válasza:
(lg x+2) /2 = lg (y+2) /*2
lg x+2 = 2lg (y+2)
lgx +lg100 = lg(y+2)²
lg100x = lg(y+2)²
100x = (y+2)²