Hogyan kell ezt a logaritmus feladatot megoldani? (lg x+2) /2=lg (y+2)


(log x+2)/2=lg(y+2)


Átírtam a kettőt log100-ra, de nem jön ki. Explicit alakra kéne hozni.



2017. okt. 7. 01:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs, eleje is lg.
2017. okt. 7. 01:12
 2/3 anonim ***** válasza:
10^lg elefánt=elefánt
2017. okt. 7. 06:21
 3/3 tatyesz ***** válasza:

(lg x+2) /2 = lg (y+2) /*2

lg x+2 = 2lg (y+2)

lgx +lg100 = lg(y+2)²

lg100x = lg(y+2)²

100x = (y+2)²

2017. okt. 7. 08:37