Mutassa meg hogy tetszőleges A, B, C halmazokra:

(B \ A) × C = (B × C) \ (A × C)


Itt mit kell csinálni? Hogy-hogy megmutatni?



2017. okt. 2. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy bizonyítsd be.
2017. okt. 2. 21:20
 2/11 A kérdező kommentje:
És azt hogyan lehet? Én csak egy példán keresztül tudnám, de az nem hiszem hogy elfogadható válasz lenne.
2017. okt. 2. 23:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Mit jelent szerinted az, hogy 2 halmaz egyenlő?
2017. okt. 3. 09:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Táblázatos módon felírod és megnézed mi jön ki a két oldal oszlopában, ha ugyanaz, akkor bizonyítottad is. Gondolom órán már csináltatok ilyet, ha ezt adták fel házinak.
2017. okt. 3. 16:44
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem csináltunk még, csak pár definíció és tétel hangzott el. Tényleg feladatmegoldás nincs órán, az az otthoni teendők körébe tartozik.

#3: Hogy ugyanazon elemeket tartalmazzák, nem?

#4: Ezt a módszert nem ismerem, még semmilyen táblázatos felírással nem találkoztam. Ez pontosan mit takar?

2017. okt. 3. 19:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen. Tehát neked azt kell bizonyítanod, hogy ami benne van az egyikben, az benne van a másikban is. Ami nincs benne az egyikben, az nincs benne a másikban sem.


A másik válaszoló nem tudja, mit beszél.

2017. okt. 3. 19:57
 7/11 A kérdező kommentje:

Rendben. És azt hogyan tegyem meg?

A (B \ A) × C máshogy felírva ={(x,y) | xE B\A, yE C} vagy valami hasonló.

A (B × C)= {(x,y) | xE B, yE C}

A (A × C)= {(x,y) | xE A, yE C}

és a kettő különbségénél pedig {(x,y) | xE B\A, yE C\C}

De ez biztos nem jó, mert a C\C az 0, vagyis ott így nem lenne elem...

2017. okt. 3. 20:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem táblázatosan is meg lehet oldani igazából, csak úgy egy kicsit hosszabb.


A lényeg az, hogy elvégzed a műveleteket egy "a", "b" és "c" elemmel és a végén ki kell jönnie, hogy a kettő ugyanaz.


Ehhez tudni kell, hogy mi a...:

* Disztributivitás (igazából ezt bizonyítod be)

* Mi két halmaz különbsége

* Mi két halmaz Descartes-szorzata

* Műveleti sorrend (bár ez gondolom egyértelmű, a zárójelben lévőket végezzük el először)

2017. okt. 3. 20:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Rosszul írtad fel a különbséget. Nézd meg újra a különbséghalmaz definícióját és azt alkalmazd. Az első sorban még jól csinálod.
2017. okt. 3. 20:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy:


* a ELEME A-nak,

* b ELEME B-nek,

* c ELEME C-nek.


Ekkor:


* B\A = b; b NEM EGYENLŐ a-val.

* (B\A)xC = (b,c); b NEM EGYENLŐ a-val.


* (B×C) = (b,c); b ELEME B-nek és c ELEME C-nek

* (A×C) = (a,c); a ELEME A-nek és c ELEME C-nek

* (B×C)\(A×C) = (b,c); b ELEME B-nek és C ELEME c-nek és (b,c) NEM EGYENLŐ (a,c)-vel.

2017. okt. 3. 20:27
1 2