Mi a megoldása ennek a 2 fizika feladatnak?


1. Mekkora a kapacitása két, egymástól 1mm-re lévő, 1m^2 felületű párhuzamos lemez által alkotott kondenzátornak?


2. Két azonos kapacitású kondenzátor egyikét 12 V-ra, a másikat 6 V-ra töltjük fel. Mekkora lesz a kondenzátorok közös feszültsége, ha párhuzamosan kapcsoljuk őket

a, az azonos

b, az ellentétes pólusaik összekötésével?



Légszíves segítsetek megoldani ezt a két feladatot, és kérlek a számolást is vezessétek le. Nagyon sokat segítenétek vele.

Előre is köszönöm!



2017. okt. 2. 16:21
 1/1 anonim ***** válasza:

2a)

A két kondi összes töltése: Qö=C·U1+C·U2 = C·(U1+U2)

Az összekapcsolás után is ennyi a töltés.

Az eredő kapacitás pedig: Cö = 2C

A közös feszültség: U = Qö/2C = C·(U1+U2)/2C = (U1+U2)/2 = (12V+6V)/2 = 9V

A feladat érdekessége, hogy a töltésmegmaradás helyett az energiamegmaradással számolva hibás lesz a végeredmény.

[link]

2017. okt. 2. 17:00