Ez lenne a feladat. A határértéket kellene kiszamolni :) a megoldást megadta a tanar. A hozza vezeto utra lenne szukseg :D


[link]



2017. szept. 26. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Téged átvertek, mert 0-ban a bal és jobb oldali határérték nem egyezik meg:

[link]


Amúgy, ha beírod google-be, hogy x/sqrt(1-cosx)

akkor ott is ezt írják.

De levezetik, hogy x->0+ gyök(2) a határérték

x->0- esetén -gyök(2)

2017. szept. 26. 19:09
 2/6 Hima Richárd válasza:
Nem vagyok egy nagy zseni. De ha jol ertelmezem, akkor a feladatba -gyok2 lesz az eredmeny. Aminek nincs ertelme :)? Ugye ? Szoval akkor rossz a feladat?:)
2017. szept. 26. 19:26
 3/6 A kérdező kommentje:
en ugyan erre gondotlam :'D :DDD
2017. szept. 26. 20:09
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Gyök -2-nek is lehet értelme, csak nem feltétlenül a valós számok halmazán.
2017. szept. 26. 20:37
 5/6 A kérdező kommentje:
hát, beírtam a googleba :) de nem jutottam közelebb. Az a gond olyat mutat ahol a nevező az x és a számláló a gyökkös. :D szóval nem nagyon értem még mindig.
2017. szept. 26. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor én elmondom:


felhasználjuk a cos(2y)=1-2sin^2(y) azonosságot y=x/2 heleyettesítéssel:


cos(x)=1-2sin^2(x/2)


emiatt: 1-cos(x)=2sin^2(x/2)

a nevező: gyök[1-cos(x)]=gyök(2)*abs[sin(x/2)]


a tört számlálóját 2*(x/2)-vé alakítjuk

most felhasználjuk, hogy x/sin(x) határértéke a 0-ban 1


2/gyök(2)=gyök(2), az (x/2)/abs[sin(x/2)] hányados pedig jobbról 1-hez, balról -1-hez tart


tehát a keresett határérték jobbról gyök(2), balról -gyök(2)

2017. szept. 27. 00:05