3 egyetemista meglát egy órát a kirakatban 30 forintért (fejenként 10 forint) és megbeszélik, hogy megveszik. Az órás eladja nekik és nevet a markába, mert átvágta őket, mert csak 25 forint az óra. Az inast elküldi 5 forinttal, hogy adja vissza a pénzt. Az inas zsebre rak 2 forintot, mert ugyebár az 5 nem osztható 3-mal. Így az egyetemisták visszakaptak 1 forintot így 9 forintért (fejenként) vették az órát. Tehát 9x3=27. Az inasnál 2 forint van az 27+2=29. De mondja meg nekem valaki hol van 1 forint?
Láttam már néhány helyen ezt a kérdést. De a tanárom azt mondta egy matematikai számítás van rá megoldással hogy az az 1 forint hova tűnt. Valaki tudja?
2017. szept. 25. 18:14
1/4 anonim válasza:
Amit írtál, az hibás. Az órát végeredményben 9 forintért vették fejenként, de a 3*9=27 forintból 25 van az órásnál és 2 az inasnál.
2/4 anonim válasza:
25 (óra) + 3 (egyetemisták) + 2 (inas) = 30
Mi a kérdés?
3/4 anonim válasza:
az egyforint az 23 forintos óra árában van benne 25 nem osztható 3 al 24 forint az óra 8 fejenként 30--> 24+1+2inas+3egyetemista=30
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! az utolsónak főleg az kellett :)
2017. szept. 27. 21:36