Csak_egy_lany kérdése:

Versiras : ) segitenetek?

Figyelt kérdés
irj egy minimum 4 soros atvitt ertelemben megfogalmazott verset ,ami valamilyeeeeen erteket (erzelmet) fejez ki . koszonom elore is
2017. szept. 23. 12:52
 1/2 anonim válasza:
Nem tudom,aktuális-e még,de megpróbálom.Holnapra meglesz.
2017. okt. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem holnapra,már most összeállt valami:

Szeretem


Azt mondja:a gonosz gyűlölet

velem is,engem is megölet.

Mindenki nézzen most odaát:

Jézusa levágja a bikát.


Magyarázat:velem és engem:velem ölet meg engem,a gyűlölő és a gyűlölt lehet ugyanaz,a gyűlölet korlátlan,ijesztően hatalmas.Jézusa:mindenkinek saját Jézusa,istensége,az,amit az ő számára érték,amit ő fontosnak tart.Levágja a bikát:nem meggyilkolja,hanem levágja és a bikát ,nem a jámbor tyúkot, hanem a vad,öklelő bikát.(Az olvasó elgondolkodhat:vajon hogy működik itt a szeretet -gyűlölet...?)És ki az ,aki azt mondja?(az első sor)Lehet Jézus,mindenki saját Jézusa,lehet egy teljesen személytelen valaki.

A gonosz gyűlölet:itt a gonosz értelmezhető állandó és alkalmi jelzőként is.Állandó,vagyis pusztán nyomatékosítja a gyűlöletet,annak mivoltát.Alkalmi,vagyis itt kifejezetten és speciálisan a gonosz gyűlöletről van szó,létezik és vele szembeállítható a jóindulatú gyűlölet.

Odaát:ez valami határt sejtet,az ember(aki nézzen odaát) és Jézusa közt.

Fontos a most is:MOST nézzünk odaát,MOST,a vers olvasásakor,befogadásakor.A költemény olvasása szorosan összekapcsolódik ezzel az eseménnyel,az átnézéssel.A költészet hatalma.


A formája:harmadoló kilences sorok(3/3/3),páros végrímekkel.

2017. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!