Megoldás a következő matek feladatoknál?


1.) egy háromszög egyik belső szöge 72°, a másik két külső szög aránya 4:5. Mekkorák a háromszög külső és belső szögei?


2.) Egy háromszög külső szögeinek aránya 3:5:10. Mekkorák a külső és belső szögei?


3.) Egy romusz egyik átlója 16cm, területe 72cm2. Mekkora a másik átló és a kerület?


2017. szept. 17. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
1. belsők: 48, 60, 72;külsők: 132, 120, 108 fok
2017. szept. 17. 09:15
 2/3 anonim ***** válasza:
2. Itt nincs megoldás.
2017. szept. 17. 09:18
 3/3 anonim ***** válasza:

3. Rombusz területe: átlók szorzata per kettő

16*x/2=72

x=9 cm a másik átló


A rombusz oldala pitagorasz tétellel, mivel tudjuk hogy a rombusz átlói felezik egymást:


(16/2)^2+(9/2)^2=y^2

y=sqrt(337)/2


Ennek a négyszerese lesz ugye a kerület:

K=4*[sqrt(337)/2]=2*sqrt(337)

2017. szept. 17. 09:25