Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki felsorolná az irodalmi...

Valaki felsorolná az irodalmi korszakokat időrendi sorrendben?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok és a google-n sehol sem találtam megfelelő módon leírt oldalt, ahol évszám szerint az irodalmi korszakok fel lettek volna sorolva. Ha tudom a korszak neveit, akkor valószínűleg könnyebben rá fogok tudni majd keresni a google-n és így megtalálom a hozzá tartozó jellemzőket is!
2010. máj. 27. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

Én is idén érettségizem, de nem értem miért is kell ez neked! Évszámokat még töriből sem kell tudni, nemhogy magyarból! Vagy úgy érted a kérdést, hogy ki ki után következett? Hát valószínű a suliban ti is időrend szerint vettétek szóval ezt már tudnod kéne!

Szerintem kellett volna találnod a google-ba ilyet szóval próbáld meg máshogy keresni!

2010. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%
A 4 tankönyv időrendben veszi, ráadásul jópár oldalakat is írnak egy-egy korszakról.
2010. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ókor

Középkor kb 476-1492 ig

Reneszánsz (Petrarca, Boccaccio, Janus Pannonius, Balassi)

Barokk (Pázmány P., Zrínyi, stb)

Klasszicizmus

Felvilágosodás

Romantika (ez az utolsó, egységes korstílus!)


Innetől kezdve nincsenek korstílusok, csak stílus irányzatok...a különbség a kettő között, hogy a korstílusnál minden művészeti ágban megjelenik a jellemzője...míg a stílusirányzatoknál nem...


itt van egy honlap...belinkelem...kattints a nyíra, töltsd le...ez egész jónak tűnik

[link]

2010. máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A romantika után az avantgard van...lehagytam:D és az avantgardnál már csak stílusirányzatok jönnek létre, mint pl az expresszionizmus, futurizmus, impresszinizmus, dadaizmus stb...

Remélem, segítettem^^

2010. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, sokat segítettél, köszi! :)
2010. máj. 27. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!