Nincs több adat.2017. szept. 13. 19:01
1/10 anonim válasza:
10 perc, mert a labda és a motorcsónak együtt mozog a Dunával. A Duna lényegében inerciarendszernek tekinthető.
2/10 A kérdező kommentje:
labda* múlva* utol*
2017. szept. 13. 19:04
3/10 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd, miért? A 10 percig ellentétes irányba halad a csónak és a labda, utána indul vissza a csónak a labdáért.
2017. szept. 13. 19:06
4/10 anonim válasza:
Paraméteresen próbáld megoldani. Először is feltételezni kell, hogy a folyó és a motorcsónak sebessége állandó. Gondold végig, mennyit halad felfelé a motorcsónak és mennyit a labda lefelé. Utána, ha megfordult a motorcsónak,és lefelé megy, a keresett idő alatt mennyi utat tesz meg a motorcsónak, és a labda. A motorcsónak által lefelé megtett út egyenlő a motorcsónak által felfelé megtett úttal, plusz a labda útjával. Így meg tudod oldani a feladatot.
5/10 anonim válasza:
Látom, itt már közben leírták a megoldást, a paraméteres egyenletekkel ez igazolható (ha az inerciarendszert nem ismered).
6/10 anonim válasza:
Legyen a csónak saját sebessége V m/s, a Duna sebessége v m/s. Amikor kiejtjük a labdát, akkor a csónak V+v sebességgel megy előre, 10 perc = 600 másodperc alatt 600*(V+v)=600V+600v métert tesz meg, a labda csak a Duna sebességével halad, ő 600v métert tesz meg az eldobás pontjától, tehát amikor visszafordulunk érte, akkor 600V+600v-600v=600V méter lesz a távolság.
Amikor a csónak visszafordul, akkor a Duna ellen úszik, tehát annak sebessége lassítja, így V-v lesz a sebessége, közben a labda v sebességgel közelít, tehát másodpercenként V-v+v=V méterrel kerülnek egymáshoz közel. Összesen 600V métert kell megtenniük, ezt 600V/V=600 másodperc = 10 perc alatt fogják megtenni.
7/10 A kérdező kommentje:
Ha felfele megy a csónak, akkor nem az áramlattal szemben halad?
2017. szept. 13. 19:28
9/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért V+v sebességgel halad a csónak, amikor felfele megy? Nem kivonni kéne a csónak sebességéből a Duna sebességét?
2017. szept. 14. 06:34
10/10 anonim válasza:
V-v sebességgel megy, és az is van odaírva.