Valak segítene ebben a matematika feladatban? (9. -es anyag)

Határozd meg az f függvényt, amelyre f(x-1)=3x-1+4f(0), x eleme R
2017. szept. 8. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Először f(0) értékét kellene kitalálni, ehhez használjuk az x=1 helyettesítést:


f(1-1) = 3*1-1+4*f(0), vagyis

f(0) = 2+4*f(0), ezt megoldjuk f(0)-ra, így kapjuk, hogy

-2/3 = f(0), tehát a fenti egyenlet átírható


f(x-1)=3x-1-(2/3)=3x-(5/3) alakra. Innen már egyszerű dolgunk van; x helyére x+1-et írunk:


f(x)=3*(x+1)-(5/3)=3x+3-(5/3)=3x+(4/3) a keresett függvény.

2017. szept. 8. 20:59
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem annyi mint az első válaszolónak:

[link]

Melyik a jó?

2017. szept. 8. 21:23