2017. aug. 24. 14:59
2/2 anonim válasza:
Dehogyis. A bomlás exponenciális. 21 %-a bomlik el.
A képlet: x*N = N * 2^(-bomlási idő / felezési idő)
Azaz x = 2^(-2/6) = 0.79. -> 21 %-a bomlik el