Egy radioaktív minta felezési ideje 6 nap. A kezdetben meglévő radioaktív magok hány százaléka bomlik el 2 nap alatt?


2017. aug. 24. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
1/6-od része.
2017. aug. 24. 17:07
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis. A bomlás exponenciális. 21 %-a bomlik el.

A képlet: x*N = N * 2^(-bomlási idő / felezési idő)

Azaz x = 2^(-2/6) = 0.79. -> 21 %-a bomlik el

2017. aug. 25. 12:18