Hány négyzetméteres annak a kertnek a területe, amely az 1:600 méretarányú térképen 4cm2 területű?

Valaki tudna nekem segíteni ebben a feladványban nem nagyo ntudoi mit kezdeni bele. Köszöünöm a válaszokat!

2017. júl. 30. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolok, hogy a 4cm2=2x2cm, akkor a 600x2cm=1200cm.

1200x1200=1440000, =144m2

2017. júl. 30. 10:36
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1) Ha, például, derékszögű paralelogramma (négyzet, téglalap), akkor

a térképen (is) a merőleges oldalak hosszának szorzata a terület.

• az egyik oldal jele legyen a, a rá merőlegesé legyen b.

• a térképen a terület a*b

• a valóságban a terület 600*a * 600*b,

• ami a*b * 600*600 = 4 cm² * 360 000 = 1 440 000 cm²

• 1 440 000 cm² = 144 m²


2) Ha, például, kör, akkor

a térképen (is) a sugár négyzetének π-szerese a terület.

• a sugár jele legyen r.

• a térképen a terület r² * π

• a térképen a sugár √(4 / π) ← ennyi cm, mivel a terület 4 cm².

• a valóságban a sugár 600 * √(4 / π) cm.

• a valóságban a terület (600 * √(4 / π))² * π = 1 440 000 cm²

• 1 440 000 cm² = 144 m²


Ez, négyzet alak estén 12 x 12 m-es terület; téglalapforma esetén, például, 8 x 18 m-es, vagy például, 9 x 16 m-es terület.

2017. júl. 30. 11:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első megoldás jó, csak nem teljesen precíz, mivel ez csak azt az esetet tárgyalja, amikor a kert négyzet alakú. Azt kell megmutatni, hogy tetszőleges alakú, de hasonló területű síkidomra igaz, ehhez pedig a hasonlósági arány tulajdonságait kell használni, olyat már tanultál?
2017. júl. 30. 11:11