A feladat az hogy: 334Joule energiaval egy 56kilogrammos ember hany meter megtetelere kepes. Azt kiszamoltam hogy a sebesseg elvileg 3,4537m/s^2. De nem tudom hogy mikor allna meg a test.2017. júl. 12. 12:34
1/5 anonim válasza:
W=F*s
F=m*g
azt, hogy gyorsulást hogy számoltál el sem tudom képzelni...
2/5 Hominida válasza:
Ha az ember mozgatását végző erőnek semmi nem áll ellen, akkor az ember gyorsulni fog, és a mozgási energiája fog nőni 334 J-lal. De ezzel annyi métert tesz meg, amennyit csak akar, és az energia felvételének az ideje is tetszőleges hosszú lehet. Itt kimaradt a feladatból valami fontos adat, ami értelmet adna a szövegnek.
3/5 A kérdező kommentje:
Ugy szamoltam hogy ugye 1/2*m*v^2=mozgasi energia ami itt megvan adva. 334J-t leosztottam 28 kiloval es gyokot vontam es megkaptam a sebesseget. Mindegy koszi azert a valaszokat.
2017. júl. 12. 18:44
4/5 Hominida válasza:
Ez a része akár rendben is lehetne. Ám te a megtett távolságot kérdezed, ehhez sebességed már van, de akkor mennyi itt az idő? Ezzel a sebességgel a Holdig is el lehet menni, csak sokáig tart.
5/5 anonim válasza:
Határozatlan a feladat. Konstans tömegnél a végsebesség számolható, ok. Ez egy feltétel.
A Newtoni-mechanika szerint mozgó dolgok mozgásegyenlete másodrendű, azaz a diffegyenlet korrekt kitűzéséhez két (független) mellékfeltételt kell kiszabni. Egy hiányzik, ezért a megtett út valamitől függeni fog még, pl. gyorsulástól vagy időtől.