Hogyan kell ezt a feladatot megoldani?

Józsi megnézte hazánk csapadék viszonyait bemutató térképét. Megállapította, hogy lakóhelyén átlagosan 600 mm csapadék hullik. Hány hektoliter csapadékot jelent ez éves viszonylatban a 300 m2-es területű kiskertjében?

2017. júl. 7. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

A 600 mm négyzetméterenként értendő.

Váltsunk át dm-re mindent:

300m2=300*10*10dm2

600mm=6dm


A térfogat az terület-magasság:


V=300*10*10*6=180000 liter

ez pedig 1800 hektoliter

2017. júl. 7. 14:41
 2/3 Arp Du ***** válasza:
100%

térfogat= terület *magasság

magasság= 600mm= 6dm

terület= 300m2= 300*100dm2

6dm *30000dm2= 180000dm3= ugyanennyi liter

180000 liter= 1800 hektoliter

2017. júl. 9. 16:45
 3/3 anonim ***** válasza:
23%
Na most az én válaszomat (1-es) ki miért pontozta le?
2017. júl. 9. 17:44