Józsi megnézte hazánk csapadék viszonyait bemutató térképét. Megállapította, hogy lakóhelyén átlagosan 600 mm csapadék hullik. Hány hektoliter csapadékot jelent ez éves viszonylatban a 300 m2-es területű kiskertjében?2017. júl. 7. 14:20
1/3 anonim válasza:
A 600 mm négyzetméterenként értendő.
Váltsunk át dm-re mindent:
300m2=300*10*10dm2
600mm=6dm
A térfogat az terület-magasság:
V=300*10*10*6=180000 liter
ez pedig 1800 hektoliter
2/3 Arp Du válasza:
térfogat= terület *magasság
magasság= 600mm= 6dm
terület= 300m2= 300*100dm2
6dm *30000dm2= 180000dm3= ugyanennyi liter
180000 liter= 1800 hektoliter
3/3 anonim válasza:
Na most az én válaszomat (1-es) ki miért pontozta le?