Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítség! Nem tudok 3szöget...

Segítség! Nem tudok 3szöget szerkeszteni. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy a feladat könnyű és hogy tudnom kéne,de a matektanár egy popsi;megcsinálunk egy szerkesztést az órán,a többinek leírjuk a menetét,és akkor azt mondja "jó most, ezt nem szerkesztjük meg,mert úgyis tudjátok,inkább megcsinálunk sokat így,és házi feladat lesz a szerkesztés."De én nem értem.Látta órán is hogy páran nem tudnak mit kezdeni a szerkesztéssel és akkor azt mondja:"jólvan,X-nek nem sikerült befejeznie,majd háziként megcsinálja"


Feladat:Szerkesszünk egyenlő szárú háromszöget, ha adott az alappal szemközti szöge és az alaphoz tartozó magasság.

Szerk.menetét már ugye leírtuk,ami így néz ki :

1.Adatok felvétele(béta,mb)

2.ma felvétele

3.béta megfelezése

4.(itt F) F pontba derékszög felmérése

5.A két szögszár kimetszi a "C" csúcsot.

6.a megfelezett béta felmérése a másik oldalra ->meglesz a B csúcs

7.Pontok összekötése


kérdések a feladattal kapcsolatban:hogyan kéne egyáltalán az mb-t felvenni? az csak egy szakasz,minek külön felvenni? és aztán minek kell ma-t is felvenni?vagyis hogyan?????


Válaszaitokat köszönöm!


2010. máj. 18. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:

figyelj, itt biztos vannak adatok, hogy mi hány cm/mm...

mert ezt így elsetudom képzelni, én egyáltalán nemígy tanultam, csak egyszerűen.

2010. máj. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs adat.Az adatokat te veszed fel.Szóval alappal szemközti szög = béta ,felveszel egy tetszőleges szöget,a magassághoz meg csak egy szakasz(?)
2010. máj. 18. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:

akkor ez a szerkesztés felesleges... :D

de ha egyenlő szárú háromszögről van szó, akkor a béta és a gamma az egyenlő, szal legyen mondjuk 60°-os.. de akkormeg szabályos háromszöget kapnánk. Áh..várj nekem ez magas még :) mindjárt gondolkozok rajta... xD

2010. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért kell külön felvenni az adatokat, hogy utána a szerkesztésben már ezzel ne kelljen foglalkozni. Csak felcsapod a füzeted, szerkesztesz egy szöget, az lesz a "gamma" (alappal szemközti) szög. Utána egy félegyenest veszel fel a szög alatt, elmetszed valahol a körződdel, és az az "ma".

Utána jöhet a szerkesztés:

Húzol egy félegyenest és rámásolod "gamma" szöget. Így már megvan a háromszög A csúcsa. Mivel a háromszög alaphoz tartozó magassága felezi az alapot, így az alappal szemben lévő szöget is. Ezért megfelezed a szöget, meglesz a szögfelező egyenesed. Ezt A pontból elmetszed "ma" szakasszal, ott lesz F pont, ami egyben az alap oldalfelező pontja, és a magasság talppontja.

És végül, mivel az alap merőleges a hozzá tartozó magasságra (minden oldal merőleges a hozzá tartozó magasságra...), az F pontra merőlegest szerkesztesz (90°-ot..) és az így létrejött egyenes kimetszi B és C csúcsokat.

2010. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyonnagyonköszönöm.mindjárt megpróbálom:D
2010. máj. 18. 18:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz ha nem megy
2010. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
na,sikerült,ha még lesz problémám,megirom kommentbe és kiemelem:D
2010. máj. 18. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!