Hogy kell ezeket a feladatokat megoldani?


Szabalyos dobokockaval 7-szer egymas utan feldobunk,a dobott pontszamokat sorban lejegyezzuk. Mekkora a valoszinusege,

a, az elso dobas legfeljebb 2, a tobbi dobas pedig mind 2-nel nagyobb lesz,

b, pontosan egyszer dobunk 3-nal kisebbet a tobbi hat dobas mindegyike pedig 2-nel nagyobb lesz

c, a 7 dobas kozul 3 alkalommal 3-nal kisebbet, 4 alkalommal pedig 2-nel nagyobbat dobunk?



2017. jún. 6. 20:29
 1/1 anonim válasza:

Valószínűség=kedvező esetek száma/lehetséges esetek száma,

a. legfeljebb 2: P=2/6 2-nel nagyobb:4/6

tehát P=2/6* 4/6* 4/6* 4/6* 4/6* 4/6* 4/6=0.029


b. P=2/6*(4/6)^6=0.029


c.(2/6)^3*(4/6)^4=0.0073

2017. jún. 7. 17:38