Szabalyos dobokockaval 7-szer egymas utan feldobunk,a dobott pontszamokat sorban lejegyezzuk. Mekkora a valoszinusege,
a, az elso dobas legfeljebb 2, a tobbi dobas pedig mind 2-nel nagyobb lesz,
b, pontosan egyszer dobunk 3-nal kisebbet a tobbi hat dobas mindegyike pedig 2-nel nagyobb lesz
c, a 7 dobas kozul 3 alkalommal 3-nal kisebbet, 4 alkalommal pedig 2-nel nagyobbat dobunk?
2017. jún. 6. 20:29
1/1 anonim válasza:
Valószínűség=kedvező esetek száma/lehetséges esetek száma,
a. legfeljebb 2: P=2/6 2-nel nagyobb:4/6
tehát P=2/6* 4/6* 4/6* 4/6* 4/6* 4/6* 4/6=0.029
b. P=2/6*(4/6)^6=0.029
c.(2/6)^3*(4/6)^4=0.0073