Kémia háziba kéne segítség. Valaki?


Hány mol magnéziumatommal lép reakcióba 1 mol oxigénmolekula?

Hány mol magnézium-oxid lesz 1 mol oxigén molekulából és két mol magnéziumból?ennek a reakciónak kéne még az egyenlete és az ellenőrzése is..plusz a tömegek

Hány gramm magnéziumot égetünk el, ha az égéstermék 2g?

Ha 0,2 kg hidrogén és 0,2 kg oxigén elegye felrobban: mennyi víz keletkezik? és melyik elemből hány gramm marad átalakulatlanul?


előre is kszi a segítséget..S.O.S lenne



2017. jún. 5. 15:16
 1/6 Arp Du ***** válasza:

reakcióegyenlet:

2 Mg + 1 O2 = 2 MgO

2 mol Mg atommal lép reakcióba 1 mol O2 molekula.

2 mol MgO lesz.

egyenlet ellenőrzése: mindkét oldalon 2 Mg atom és 2 O atom van

2017. jún. 5. 22:08
 2/6 Arp Du ***** válasza:

2 Mg + O2 -> 2 MgO

tömegek:

2 Mg: 2*24,3 g

O2: 32 g

2 MgO: 2*40,3 g


égéstermék: MgO

2g MgO hány mol: n=m/M= 2g /40,3g/mol= 0,05 mol MgO

2 Mg-> 2 MgO ezért

0,05 mol Mg-> 0,05 mol MgO

0,05 mol Mg-t égettek el ennek tömege: 0,05mol *24,3g/mol= 1,2 g Mg

2017. jún. 5. 22:13
 3/6 Arp Du ***** válasza:

egyenlet: 2H2 + O2 = 2H2O

0,2 kg=200 g H2: n=m/M= 200g /2g/mol= 100 mol H2

200 g O2: 200g /32g/mol= 6,25 mol O2

oxigéngázból van kevesebb, 6,25 mol O2 reagál 2*6,25=12,5 mol H2-vel

12,5 mol víz keletkezik

oxigéngáz elfogy, hidrogéngáz marad 100-12,5= 87,5 mol ->87,5mol*2g/mol= 175 g

2017. jún. 5. 22:24
 4/6 A kérdező kommentje:
kösszönöm
2017. jún. 6. 15:51
 5/6 Arp Du ***** válasza:
szívesen érthető volt?
2017. jún. 6. 22:39
 6/6 A kérdező kommentje:
igen
2017. jún. 12. 21:04